Muqaddimah – Mukaddime

Muqaddimah

Esselamu Alaikum our dear readers, how are you in these days? Inshallah everything is fine for you…

As you know, this website is a new journey for us. Maybe a journey, where we will find ourselves or where we will get new information about different topics from different perspectives. In this journey, we will try to meet scholars (alim) and knowers of Allah (arif), the heirs of the prophets. Inshallah, we will try to share some parts of their books and conversations; therefore, it is best if we do not extend our words too long. May Allah subhanahu wa ta’ala help us to understand the master of the prophets, our greatest guide in this world and intercessor on the day of Judgement (peace and blessings be upon him), and also his pure Ahl-al-bayt (family), his Companions and Followers. 

Dear readers, lastly, just keep in your mind that, if you see any mistakes, these are from us, from our own character, not from anyone else.  

Salaams and best prayers for your good health, success, and happiness…

Mukaddime

Kıymetli okuyucularımız, öncelikle sizleri en kalbi duygularımızla selamlıyoruz. Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. İçinde bulunduğumuz süreç içerisinde umarız ki her şey gönlünüzcedir… 

Bildiğiniz üzere, Mahiyet Mecmua hepimiz için yeni bir yolculuk. Belki de arayışında olduğumuz, kendimize doğru veyahutta farklı konularla ilgili olarak ihtiyacını hissettiğimiz yeni bakış açılarına doğru bir yolculuk. Nasipse bu yolculukta elimizden geldiğince peygamber varisleri olan alim ve arif zatlarla tanışmaya ve birlikte olmaya çalışacağız. Kıymetli büyüklerimizin birbirinden değerli eserleriyle ve sohbetleriyle sizleri buluşturmaya gayret edeceğiz. Bu yüzden kendi cümlelerimizi daha fazla uzatmaktan imtina ederiz. Rabbimiz bizlere iki cihan sultanı sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i , Ehl-i Beytini, Ashabını ve varisleri olan, gerçek manada âlim ve âriflerimizi anlayabilmeyi ve sevebilmeyi nasip eylesin. 

Değerli okuyucularımız, son olarak şunu ifade etmek isteriz ki, gerçekleşebilecek herhangi bir hata veya kusur şahsımızdandır ve bizden başkasına ait değildir. 

Selamlarımızla.

473

Besim Enes ALPER

İngilizce Dil Editörü İbn Haldun Üniversitesi/İslami İlimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir